Brn Bilişim & Danışmanlık
Nokia, Android 7 İle Geri Dönüyor
Nokia, Android 7 İle Geri Dönüyor

Nokia, Android 7 İle Geri Dönüyor

Akıllı telefon pazarına dönmeye hazırlanan Nokia’nın, D1C modelinin ilk fotoğrafları ve benchmark sonuçları sızdırıldı.

Nokia, 2017’nin başında akıllı telefon pazarında tekrar yer almak istiyor. Microsoft’la yapılan rekabet yasağı anlaşmasının sona ermesinden hemen sonra, Nokia adına sahip akıllı telefonlar yeniden piyasada olacak.

Sızdırılan benchmark’lara göre Nokia D1C uygun fiyatlı, orta seviye bir cep telefonu olarak karşımıza çıkacak. Snapdragon 430 işlemcili telefonun ekranı 5,5 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüklü olacak. Arka tarafta 16 MP, önde ise 5 MP kamera bulunuyor.

Sızan bilgilere göre Nokia D1C’nin diğer donanım özellikleri ise şöyle:

Ekran: 5,5 inç, 1080×1920 (Full HD) İşlemci: Snapdragon 430 Bellek: 3 GB Depolama: 16 GB/32 GB Pil: 3.120 mAh Kameralar: 16 MP/5 MP İşletim sistemi: Android Nougat 7.0

Nokia D1C’nin 2017’nin ilk çeyreğinde piyasada olması bekleniyor. Nokia, henüz resmi bir çıkış tarihi duyurmadı. Hangi ülkelerde satışa çıkacağı da şimdilik bilinmiyor.

 

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ Pocket var td_screen_width = document.body.clientWidth; if ( td_screen_width >= 1024 ) { /* large monitors */ document.write(”); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width < 1024 ) { /* portrait tablets */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width < 768 ) { /* Phones */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); }

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/11/14/nokia-android-7-ile-geri-donuyor/

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir