Brn Bilişim & Danışmanlık
Cyanogen Tarihe Karışıyor
Cyanogen Tarihe Karışıyor

Cyanogen Tarihe Karışıyor

Cyanogen şirketinin kapanmasıyla birlikte, işletim sistemine olan resmi destek de bitiyor.

Bir zamanlar Android cihazlarda en çok kullanılan ROM olarak ün kazanan Cyanogen, daha sonra şirket haline gelerek kurumsal bir kimlik kazanmıştı. Google’a açıkça savaş ilan etmekten çekinmeyen Cyanogen Inc. yönetimi, zaman içinde belirli cep telefonu markalarıyla da anlaşmalar imzalamıştı.

Ancak Google’ın Android işletim sisteminin kontrolünü giderek daha fazla ele alması, ayrıca şirket yönetiminin de çeşitli hatalar yapması, Cyanogen dının sonunu hazırladı. Kısa süre önce Seattle kentindeki ofislerini kapatan ve çalışanların büyük kısmını işten çıkaran şirket, yakında tamamen tarihe karışacak.

Bunun gerçekleşmesiyle birlikte, Cyanogen işletim sistemine verilen resmi destek de bitiyor. 31 Aralık 2016 itibariyle Cyanogen bağlantılı tüm servislerin duracağı ve artık güncelleme yayınlanmayacağı da açıklandı. Cyanogen işletim sisteminin kodları açık kaynak olarak bulunmaya devam edecek. Kullanıcı kitlesinin buna ne kadar süre daha destek olacağı merak ediliyor.

 

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ Pocket var td_screen_width = document.body.clientWidth; if ( td_screen_width >= 1024 ) { /* large monitors */ document.write(”); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width < 1024 ) { /* portrait tablets */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width < 768 ) { /* Phones */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); }

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/12/27/cyanogen-tarihe-karisiyor/

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir