Brn Bilişim & Danışmanlık
Windows 10 İçin Mavi Işık Filtresi Geliyor
Windows 10 İçin Mavi Işık Filtresi Geliyor

Windows 10 İçin Mavi Işık Filtresi Geliyor

Windows 10 için çıkması beklenen mavi ışık filtresinin Creators Update ile geleceği tahmin ediliyor.

Bir süre önce Microsoft’un Windows 10 işletim sistemine mavi ışık filtresi uygulaması ekleyeceği iddia edilmişti. Ancak aradan geçen zamanda bu konuyla ilgili yeni bir bilgi gelmemişti.

Ancak çok kısa süre önce internete sızan Windows 10 Build 14997 içindeki bir ayarda gerçekten de mavi ışık filtre ayarı olduğu görüldü. Build 14997 henüz resmen yayınlanmış değil, bu yüzden de içindeki “mavi ışık ayarları” son sürüme kadar değişebilir.

Build 14997’nin önümüzdeki aylarda Windows 10 Insider kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor. Creators Update adlı büyük güncellemeyle resmen yayınlanacak olan bu yamada yer alacağı tahmin edilen mavi ışık ayarları, kullanıcıların ekran renk sıcaklık ayarlarını çeşitli saatlerde otomatik olarak değişecek şekilde yapmalarına da imkan tanıyacak.

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ Pocket var td_screen_width = document.body.clientWidth; if ( td_screen_width >= 1024 ) { /* large monitors */ document.write(”); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width < 1024 ) { /* portrait tablets */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width < 768 ) { /* Phones */ document.write(''); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); }

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/12/27/windows-10-icin-mavi-isik-filtresi-geliyor/

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir