Brn Bilişim & Danışmanlık
PlayStation, Sony’i ayakta tutuyor!
PlayStation, Sony’i ayakta tutuyor!

PlayStation, Sony’i ayakta tutuyor!

Sony’nin açıkladığı 2016 finansal yılı raporları, PlayStation markasının başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Yapılan açıklamada bugüne kadar 20 milyondan fazla PlayStation 4 satıldığı belirtildi.

AKK yerine kota sistemine mi geçiliyor?

AKK konusunda yapılan düzenlemelerin hayata geçirileceği 1 Mayıs gününe saatler kala ortaya…

PlayStation, Sony’nin yüzünü güldürüyor!

Açıklanan raporda 2016 yılında başlayıp geçtiğimiz ay sona eren 2016 finansal yılında PlayStation markasının firmaya tam 943 milyon Euro kazandırdığı belirtildi.

Bu miktarın 1998 yılında PlayStation markasının altın zamanlarından bu yana görülen en yüksek kazanç olduğunu da belirtelim. Yani PlayStation 4 ile Sony, PS One dönemini yeniden yaşıyor gibi görünüyor.

Son olarak bahsi geçen 20 milyon ünitelik konsol satışının 2.5 milyona yakınının, geçtiğimiz üç ay içerisinde gerçekleştirildiğinin de altını çizelim. Bir önceki yılın aynı döneminde Sony, 2.1 milyon konsol satışı gerçekleştirmeyi başarmıştı.

Bu arada Sony’nin açıkladığı raporlarda sinema sektörü ve kameralar konusunda da önemli başarılar elde ettiğini belirtelim. Yani Sony’nin ayakta kalmasının tek sebebi tabii ki PlayStation değil.

:: PlayStation markası hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/playstation-sonyi-ayakta-tutuyor-81586

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir