Brn Bilişim & Danışmanlık
Facebook milyarları elinde tutuyor!
Facebook milyarları elinde tutuyor!

Facebook milyarları elinde tutuyor!

Dünyanın en çok tanınan sosyal ağ platformu Facebook, bu yılın ilk çeyreğine dair raporunu açıkladı. Şirket, 2016’nın ilk çeyreğine göre yüzde 49 oranındaki artışla 8 milyar dolardan fazla gelir elde ederek ne kadar popüler olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Messenger’dan rekor üstüne rekor

Facebook Messenger insanların hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Sürekli yeniliklerle…

Facebook büyümede hız kesmiyor!

2017 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar doların üstünde net kar elde eden Facebook, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 76’lık artış açıkladı. Topluluğu yine aynı döneme göre yüzde 17 artan sosyal ağın kullanıcı sayısı ise 1.94 milyar. Aylık aktif kullanıcı sayısı olaraksa 1.3 milyar veriliyor. Dünya nüfusunun 7.5 milyar olduğu tahmin edilirken, bu anlamda Facebook neredeyse dünya nüfusunun dörtte biri tarafından kullanılmakta.

Her ay Instagram’da 700 milyon, WhatsApp’ta 1.2 milyar ve Messenger’da 1.2 milyar aylık aktif kullanıcıya hizmet verildiği de detaylar arasında.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2017 yılına iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade ederken, güçlü küresel topluluğu desteklemek için araçlar inşa etmeye devam edeceklerinin altını çiziyor. Şirketin araştırma ve geliştirme için bu çeyrekte 1.16 milyar dolar harcadığını da not olarak düşelim.

Ek olarak şirket, platformda olmasını istemedikleri içeriklere karşı 3 bin yeni moderatörü bünyelerine dahil edeceklerini duyurdu. Ayrıca, Haber Kaynağını temiz tutmak amacıyla dezenformasyon içeren haberlere karşı da çalışmalar yapıldığına dikkat çekiliyor.

:: Facebook’u aktif olarak kullanıyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/facebook-milyarlari-elinde-tutuyor-81677

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir