Brn Bilişim & Danışmanlık
Intel 24 yıllık tahtından mı oluyor?
Intel 24 yıllık tahtından mı oluyor?

Intel 24 yıllık tahtından mı oluyor?

24 yıldır dünyanın en büyük çip üreticisi olarak tahtını koruyan Intel, önümüzdeki çeyrekte tahtını Samsung’a kaptırabilir. Peki, Samsung bunu nasıl başaracak?

Samsung türünün en hızlı belleğini üretti!

Samsung, yeni bir teknoloji kullandığı mıknatıs dirençli rastgele erişilebilir belleklerinin…

Samsung dünyanın en büyük çip üreticisi oluyor!

Intel, 1993 yılında Pentium işlemcileri sunduğundan bu yana dünyanın en büyük çip üreticisi konumunda bulunuyor. Samsung ise artan fiyatlar ve bellek çiplerine olan yoğun talep dolayısıyla yükselişini sürdürüyor.

Pazar araştırma şirketi IC Insight Başkanı Bill McClean, bellek pazarı fiyatlarının ikinci çeyrekte ve bu yıl içerisinde dengede kalması veya artması durumunda, Samsung’un Intel’i yerinden oynatabileceğini ve çip üretimi konusunda birinci hale gelebileceğini ifade ediyor.

İkinci çeyrekte Intel’in 14.4 milyar dolar değerinde çip satması bekleniyor. Samsung için beklentiler ise 14.6 milyar dolar gelir ve yıldan yıla yüzde 4.1 artış şeklinde. İşte eğer bu beklentiler gerçek olursa Samsung önemli bir başarı elde edecek ve rekabet bambaşka bir boyut kazanmış olacak.

Görünen o ki önümüzdeki çeyrek çip üretimi anlamında önemli gelişmelere gebe.

:: Sizce, Samsung ve Intel arasındaki dünyanın en büyük çip üreticisi olma rekabeti kullanıcılara fayda sağlar mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/intel-24-yillik-tahtindan-mi-oluyor-81618

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir