Brn Bilişim & Danışmanlık
Intel’in yeni dizüstü işlemcisi ortaya çıktı!
Intel’in yeni dizüstü işlemcisi ortaya çıktı!

Intel’in yeni dizüstü işlemcisi ortaya çıktı!

Intel tarafından Kaby Lake mimarisi üzerine kurulu dört çekirdekli ve ultra düşük voltajlı işlemciler yakın zamanda sunulmaya başlandı. Öte yandan yeni bir dizüstü almak için aceleniz yoksa çok da gecikmeyecek olan Kaby Lake halefi ufukta gözükmüş durumda.

Intel’den şok karar!

Intel tarafından alınan son karar, kişisel bilgisayar endüstrisinde şok etkisi yarattı. Peki,…

Intel Core i7-8650U yolda

Kaby Lake sonrasını temsil eden yeni işlemci esaslı geliştirmelerle birlikte gelmeyecek ancak şu anki işlemcilere göre yüzde 15 daha fazla performans sunacak olması oldukça önemli. Öne çıkan bir geliştirme olarak ise, ultra düşük voltajlı seriye dört çekirdekli işlemcilerin dahil olacak olması gösteriliyor.

Şu anki amiral gemisi model olan i7-7600U iki çekirdeğe ve dört iş parçacığına sahip. GFXBench sıralamasında ise Core i7-8650U olarak gözüken yeni işlemci dört çekirdek ve 8 iş parçacığıyla ön plana çıkıyor.

Core i7-8650U işlemcinin saat hızı şu an için 1.9 GHz olarak gözükürken, Core i7-7600U 2.8 GHz hızına sahip. Benchmark testinde ortaya çıkan işlemcinin bir mühendislik örneği olduğu ve son saat hızlarının gözle görüşür şekilde daha hızlı olması beklenmekte. GPU’nun ise HD Graphics 620 olarak aynı kalması yüksek olasılıkta.

:: Yakın zamanda bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/intelin-yeni-dizustu-islemcisi-ortaya-cikti-81753

Yazar Hakkında

1980 İstanbul doğumlu, bilgisayar ile 11 yaşında tanışmış merakını mesleği haline getirmiş, Microsoft Certified Solutions Expert olarak görevine devam etmektedir. çok sayıda işletmeye bilgi teknoloji alanında danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir